وبلاگ ملکبا

تعداد پست های منتشر شده 41

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم ملکبا به منظور مدیریت آنلاین ساکنین و امور مالی و خدماتی مجموعه های املاکی نظیر ساختمان/برج/مجتمع/شهرک از نوع کاربری مسکونی/تجاری/اداری/پزشکی/ تفریحی و … بخوانید ادامه مطلب را. فهرست تعاریف قوانین عمومی مدیریت مجموعه مدیریت ساکنین مدیریت صندوق تایید مجموعه صورت حساب ها قوانین مجموعه شارژ مجموعه بدهی ها… ادامه خواندن قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

پرداخت هزینه ها برای مدیریت ساختمان را چگونه شفاف سازی کنیم؟

پرداخت هزینه ها برای مدیریت ساختمان را چگونه شفاف سازی کنیم؟

۰۹ آبان ۱۴۰۱

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از موضوعاتی با شما صحبت کنیم که این روزها گریبان‌گیر افراد بسیاری شده است. آپارتمان نشینی از ملزومات زندگی این روزهای بشر است و اصولا در شهرها موضوعی فراگیر است. اما آپارتمان نشینی قوانینی دارد که باید به آن توجه کرد. مهمترین موضوع مربوط به مسائل مالی و پرداخت شارژ و هزینه‌های ساختمان است که باید در این مورد به طور کامل شفاف سازی کرد. لزوم استفاده از قوانین مشخص برای پرداخت شارژ و احترام به حقوق سایر همسایگان نیز موضوع بسیار مهمی است. اگر شما هم دوست دارید با این موضوع بیشتر آشنا شوید و در زندگی روزمره خود درگیر این موضوعات هستید تا انتهای مقاله در کنار ما بمانید.

برای فروش ملک با بهترین قیمت به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای فروش ملک با بهترین قیمت به چه نکاتی توجه کنیم؟

۳۰ مهر ۱۴۰۱

یکی از کسب و کارهای بسیار موفق در ایران و جهان فعالیت در زمینه ملک و ساختمان است. اما این شغل پرسود هم نیاز به تخصص و مهارت دارد و نمی‌توانید صرفا به دلیل داشتن سرمایه در این کار موفق ظاهر شوید. اگر شما ملکی دارید که می‌خواهید آن را به فروش برسانید باید از شرایط بازار کاملا آگاه باشید و بدانید که عوامل تاثیرگذار بر قیمت فروش ملک شامل چه مواردی است. فروختن ملک یک کار تخصصی است و شما می‌توانید با افرادی که در این کار تجربه لازم را دارند مشورت نمایید و اقدام به خریدن و فروختن ملک نمایید.

سامانه الکترونیکی استعلام ملک با کد ملی

سامانه الکترونیکی استعلام ملک با کد ملی

۱۵ مهر ۱۴۰۱

شاید تاکنون عبارت سامانه الکترونیکی استعلام ملک با کد ملی را شنیده باشید. این سامانه امکان استعلام ملک از طریق کد ملی و استعلام سند مالکیت با بارکد را فراهم می‌کند. شما می‌توانید از طریق سایت سازمان ثبت ‌اسناد و املاک کشور، به این سامانه دسترسی داشته باشید.
به این صورت که در صفحه اصلی «سامانه استعلام الکترونیکی ملک» و با کلیک روی کادر «تصدیق اصالت سند مالکیت» از منوی سربرگ «استعلامات ثبتی»، وارد قسمت مربوطه می‌شوید. در ادامه، با نحوه استعلام گیری ملک از طریق کد ملی بیشتر آشنا می‌شوید.

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

۱۲ مهر ۱۴۰۱

از زمان پیدایش تمدن های انسانی، امر سکونت و تامین منزلگاه، یکی از امور بسیار حیاتی و مهم بشریت بوده است. این مسئله، در عصر حاضر نیز، به جرات، یکی از اصلی ترین مسئله افراد مختلف به شمار می رود. در مطالب پیشین، در خصوص بحث های مختلف و جوانب گوناگون خانه و ملک، در ملکبا صحبت کردیم. حال می خواهیم به مسئله خرید خانه در کشورهای خارجی بپردازیم. همانگونه که برای ما ایرانیان، امر خرید مسکن اهمیت دارد، خرید خانه در خارج نیز برای شهروندان کشورهای دیگر مهم است. البته تفاوت های مختلفی نیز در این میان وجود دارد. تفاوت هایی مانند قیمت خانه در خارج، حمایت های دولتی از شهروندان، نحوه پرداخت مبلغ مسکن، بحث مالکیت و … از این دست مسائل، محسوب می شوند.

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

۲۲ شهریور ۱۴۰۱

به مجموعه ای از ویلاها، که در یک محدوده مشخص و محصور وجود دارند، شهرک ویلایی گفته می شود. این شهرک ها با ساخت و ساز ویلاها در کنار یکدیگر، در منطقه ای خاص، ایجاد می شوند. با توجه به متمرکز بودن شهرک های ویلایی، در اکثر اوقات، قوانین و مقررات خاصی بر آنها حاکم است. قوانینی مانند مقررات رفت و آمد، ساخت و ساز، جابجایی و … برخی از این مقررات هستند. همچنین این شهرک های دارای امکانات و ویژگی های مختلفی هستند.
در این مطلب می کوشیم تا توضیحات کامل و مفیدی را در خصوص این نوع از شهرک ها ارائه دهیم. با ملکبا همراه باشید.