وبلاگ ملکبا

تعداد پست های منتشر شده 42

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم ملکبا به منظور مدیریت آنلاین ساکنین و امور مالی و خدماتی مجموعه های املاکی نظیر ساختمان/برج/مجتمع/شهرک از نوع کاربری مسکونی/تجاری/اداری/پزشکی/ تفریحی و … بخوانید ادامه مطلب را. فهرست تعاریف قوانین عمومی مدیریت مجموعه مدیریت ساکنین مدیریت صندوق تایید مجموعه صورت حساب ها قوانین مجموعه شارژ مجموعه بدهی ها… ادامه خواندن قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

پرداخت هزینه ها برای مدیریت ساختمان را چگونه شفاف سازی کنیم؟

پرداخت هزینه ها برای مدیریت ساختمان را چگونه شفاف سازی کنیم؟

۰۹ آبان ۱۴۰۱

در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از موضوعاتی با شما صحبت کنیم که این روزها گریبان‌گیر افراد بسیاری شده است. آپارتمان نشینی از ملزومات زندگی این روزهای بشر است و اصولا در شهرها موضوعی فراگیر است. اما آپارتمان نشینی قوانینی دارد که باید به آن توجه کرد. مهمترین موضوع مربوط به مسائل مالی و پرداخت شارژ و هزینه‌های ساختمان است که باید در این مورد به طور کامل شفاف سازی کرد. لزوم استفاده از قوانین مشخص برای پرداخت شارژ و احترام به حقوق سایر همسایگان نیز موضوع بسیار مهمی است. اگر شما هم دوست دارید با این موضوع بیشتر آشنا شوید و در زندگی روزمره خود درگیر این موضوعات هستید تا انتهای مقاله در کنار ما بمانید.

خرید و فروش ملک با وکالت نامه فروش چگونه انجام می شود؟

خرید و فروش ملک با وکالت نامه فروش چگونه انجام می شود؟

۰۶ آبان ۱۴۰۱

در عصر حاضر به دلیل مشغله‌ کاری و عدم دسترسی آسان و به موقع به سند، بحث خرید و فروش اموال غیرمنقول (مانند خانه، زمین و ملک) با وکالت نامه یا با استفاده از سند وکالتی همچنان داغ است و معاملات بسیاری از این طریق انجام می‌شود. از طرفی دیگر نقل و انتقال ملک با هزینه‌های زیادی همراه است و به همین دلیل بسیاری از افراد به جای سند زدن ملک مورد نظر همه کارهای آن را با وکالت نامه فروش به صورت قانونی انجام می‌دهند. البته هنگام خرید و فروش ملک از طریق اعطای وکالت همواره باید شرایط قانونی درج شده در قرارداد را به دقت مطالعه کنید و با افرادی که شناختی نسبت به آنها ندارید، به هیچ عنوان با آنها معاملات وکالتی انجام ندهید.

امکانات خانه های مدرن چه مواردی هستند؟

امکانات خانه های مدرن چه مواردی هستند؟

۲۷ مهر ۱۴۰۱

در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از سبک‌های بسیار شیک و پرطرفدار در معماری آشنا کنیم که سبک مدرن نام دارد. طراحی مدرن به خانه ظاهری بسیار شیک می‌دهد و از تزئينات دست و پا گیر و تجملات سبک ویکتوریایی در سبک مدرن خبری نیست. به همین دلیل با شرایط کنونی و سلیقه جوانان امروزی بسیار هماهنگ است. امکانات خانه های مدرن باب میل سلیقه‌های مختلف است و از امکانات بسیار زیادی نیز برخوردار هستند. اگر شما هم دوست دارید با خانه‌های مدرن و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شوید تا انتهای مقاله با ما بمانید.

همه چیز در مورد ملک موروثی و قوانین آن

همه چیز در مورد ملک موروثی و قوانین آن

۲۱ مهر ۱۴۰۱

خرید و فروش ملک موروثی، یکی از راه‌های برگزاری مزایده و خرید و فروش املاک است که به دلیل موقعیت و قیمت مناسب، خریداران قابل توجهی دارد. اما معامله ملک موروثی، قواعد و قوانین خاص خود را دارد و باید مراحلی مختلفی را برای تصاحب آنها طی کنید، تا در این فرآیند، دچار ضرر و زیان نشوید. بنابراین اگر قصد خرید املاک موروثی را دارید، در این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز در این رابطه را، در اختیار شما قرار خواهیم داد، تا با اطلاعاتی کامل تر، برای این معاملات، وارد عمل شوید. با ملکبا همراه باشید.

حق سرقفلی املاک تجاری و تمام نکات مهم آن

حق سرقفلی املاک تجاری و تمام نکات مهم آن

۱۸ مهر ۱۴۰۱

یکی از تبلیغاتی که در سر درب مغازه‌ها بیش از همه خودنمایی می‌کند، آگهی‌های فروش سرقفلی است که نوشته شده سرقفلی این مغازه واگذار می‌شود. یا اینکه در مطالعه مباحث حقوقی املاک بارها واژه «سرقفلی» را خوانده‌اید و نسبت گرفتن حق آن برای املاک تجاری خود ترغیب شده باشید. لازم است بدانید که طبق قانون روابط موجر و مستاجر تمام املاک تجاری دارای حق سرقفلی هستند و به همین دلیل، در این نوشتار قصد داریم به بررسی حقوقی این موضوع پرداخته و به تمام جوانب قانونی آن اشاره خواهیم کرد.