مدیریت املاک در پلتفرم ملکبا

مدیریت املاک یکی از مشاغل پر مسئولیت و در عین حال ساده است که معمولا به عنوان شغل دوم انتخاب میشود، مدیر با توجه به مسئولیت های که میپذیرد و فعالیت‌هایی که انجام میدهد طبق قرارداد فی ما بین مجمع ساکنین و مالکین حقوق دریافت میکند.

ارتباط با مجمع ساکنین و مالکین ، بیمه کردن مجموعه که در صورت بروز مشکل بیمه خسارت حاصله را پرداخت کند، تعیین و وصول شارژ ، اجرای تصمیمات مجمع، تعیین قوانین املاک و مستغلات و به اجرا رساندن آن، اطلاع رسانی و پیگیری مسائل مربوط به املاک از وظایف مدیران میباشد که پلتفرم ملکبا برای هر یک از این مسئولیت ها امکاناتی را ارائه کرده است.

اصلی‌ترین روش برای کسب درآمد بیشتر برای مدیران مجموعه اضافه کردن مسئولیت املاک و مستغلات‌های دیگر است که منجر به فعالیت و تعهدات بیشتر میشود. با اینحال امکان دریافت پاداش در پلتفرم ملکبا میسر شده که در صورت رضایت ساکنین پاداش وی از صندوق مجتمع به ایشان اعطا خواهد شد.

امکانات پلتفرم ملکبا

مدیریت هزینه

مدیر میتواند تمام هزینه‌ها را به تفکیک همراه با عنوان، تاریخ، مبلغ، توضیحات و تصویر برای املاک و مستغلات ثبت کند. همچنین امکان مشاهده تمام هزینه‌ها با جزئیات برای تمامی ساکنین فراهم شده است.

. آموزش نحوه تقسیم هزینه بین ساکنین .

مدیریت درآمد

مدیر میتواند درآمدهای حاصل را به تفکیک همراه با عنوان، تاریخ، مبلغ، توضیحات و تصویر برای املاک و مستغلات ثبت کند. همچنین امکان مشاهده تمام درآمدها با جزئیات برای تمامی ساکنین املاک و مستغلات فراهم شده است. درآمدها میتواند اجاره سالن آمفی تئاتر، اجاره استخر، اجاره پارکینگ و … باشد.

. مطالعه روش های درآمدزایی از املاک و مستغلات .

مدیریت جریمه و دیرکرد

مدیر میتواند با توجه به قوانین تعریف شده در مواردی نظیر دیرکرد شارژ مجموعه و یا تسویه حساب و همچنین آسیب رساندن به مشاعات و ... برای ساکنین جریمه تعریف کند.

. مطالعه بیشتر «تاثیر مثبت تعریف جریمه» .

مدیریت بدهی

مدیر میتواند برای هرکدام از ساکنین بدهی به صندوق مجموعه اختصاص دهد. این بدهی در گزارشات مالی صندوق قابل مشاهده خواهد بود و امکان تسویه حساب بدهی به صورت نقدی فراهم شده است.

. مطالعه بیشتر «نحوه تسویه حساب» .

مدیریت شارژ

امکان مدیریت شارژ به صورت ثابت و محاسبه‌ای بر مبنای تعداد نفرات ساکن واحد و یا متراژ و ... برای هر ملک به صورت مجزا فراهم شده است. شارژ میتواند به صورت ماهیانه به بدهی اضافه شود.

. مطالعه بیشتر «نحوه تعریف شارژ محسابه‌ای» .

گزارشات و بیلان

تمامی ساکنین میتوانند گزارش کامل از صورت حساب دوره ای مجموعه را مشاهده کنند. همچنین امکان فیلتر کردن دوره‌های مختلف و گرفتن خروجی چاپی فراهم شده است.

.«ارائه پیشنهاد برای بهبود گزارشات» .

گردش مالی صندوق

تمامی ساکنین مجموعه میتوانند در لحظه تمام گردش مالی صندوق‌ها را به تفکیک با جزئیات کامل مشاهده کنند. همچنین امکان دسترسی به جزئیات گذشته هم برای همه فراهم شده است.

. مطالعه بیشتر «شفافیت دلیل اعتماد ساکنین است» .

مدیریت صندوق ها

مدیر میتواند به منظور مدیریت بهتر گردش مالی مجموعه صندوق‌های مختلفی با موجودی اولیه متفاوت ایجاد کند و هزینه و درآمد را به هرکدام از صندوق ها اختصاص دهد.

. مطالعه بیشتر «نحوه مدیریت صندوق‌ها» .

امکان تعریف قوانین برای مجموعه

مدیر میتواند قوانینی برای مجموعه تعریف کند و ساکنین موظف به مطالعه و پذیرش قوانین میباشند تا با بی‌توجهی ساکنین جریمه‌ای به آنها اختصاص داده شود.

. مطالعه بیشتر «کاربرد حقوقی قوانین املاک و مستغلات» .

مدیریت ساکنین واحدها

مدیر میتواند اطلاعات ساکنین مجموعه را در صورت جابجایی ساکنین ویرایش کند. اطلاعات هر واحد را به تفکیک ببیند و بدهی و شارژ هر واحد را به صورت تفکیک شده بررسی کند.

. مطالعه بیشتر «نحوه دعوت ساکنین» .

امکان تغییر مدیر

در صورتی که مدیر قصد جابجایی محل سکونت و یا به هردلیل دیگری قصد استعفا از سمت خود را داشته باشد میتواند دسترسی خود را به کاربری دیگر اعطا کند تا مشکلی در سیستم حسابداری و مدیریت ایجاد نشود.

. مطالعه بیشتر «نحوه اعطای سمت مدیر» .

امکان استفاده برای کاربردهای متفاوت

مدیر این امکان را دارد که با انتخاب گزینه مربوطه از امکانات مشخص برای نوع املاک و مستغلات استفاده کند. این امکان برای مدیریت ساکنین کوچه‌های ویلایی نشین فراهم شده است.

. مطالعه بیشتر «مطالعه تفاوت امکانات» .

استفاده برای تعداد نامحدود واحد

پلتفرم ملکبا این امکان را فراهم کرده تا مدیر بتواند هرگونه ساختمان، مجتمع مسکونی و یا کوچه‌های ویلایی نشین با هر نوع تقسیم بندی ای را به صورت نامحدود واحد ملکی مدیریت کند.

. مطالعه بیشتر «چرا استفاده رایگان» .

امکان ایجاد نظرسنجی

مدیر میتواند با ایجاد نظرسنجی به صورت چند گزینه‌ای برای گرفتن تایید ساکنین در انجام امور مختلف اقدام کند و تمامی ساکنین میتوانند نتیجه نظرسنجی را بدون ذکر اسامی مشاهده کنند.

. مطالعه بیشتر «نحوه ایجاد فرم نظرسنجی صحیح» .

استفاده در هر پلتفرم

برای استفاده از امکانات نیازی به نصب نرم افزار از روی استورهای مختلف نمیباشد. این امکان فراهم شده تا با زدن دکمه نصب درون اپلیکیشن نسخه مخصوص موبایل به طور مستقیم نصب شود.

. مطالعه بیشتر «نسخه PWA» .

امکان ارسال پیام به ساکنین

تمامی ساکنین این امکان را دارند به با سایر ساکنین به تعامل بپردازند بدون اینکه نیاز به ذخیره کردن و یا داشتن شماره تلفن همدیگر باشند. همچنین مدیر میتواند پیامی را برای تمامی ساکنین ارسال کند.

. مطالعه بیشتر «حفظ حریم خصوصی ساکنین» .

رابط کاربری آسان

ما در طراحی این پلتفرم تمام تلاش کرده‌ایم که نهایت سادگی را برای کاربران ایجاد کنیم به گونه‌ای که یک فرد ۸۰ ساله و یک کودک ۸ ساله بتوانند به راحتی از امکانات آن استفاده کنند.

. مطالعه بیشتر «گزارش کامل User Accessibility» .

به ملکبا بپیوندید

تیم توسعه پلفترم ملکبا همواره در تلاش هست که با ارائه امکانات به رفع نیازهای دیده نشده در نسخه فعلی که برای ساکنین ایجاد میشود بپردازد. این امر مستلزم تعامل با کاربرانمان است، در این مورد ما را از نیازهای خود مطلع کنید.