وبلاگ ملکبا

تعداد پست های منتشر شده 9

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم ملکبا به منظور مدیریت آنلاین ساکنین و امور مالی و خدماتی مجموعه های املاکی نظیر ساختمان/برج/مجتمع/شهرک از نوع کاربری مسکونی/تجاری/اداری/پزشکی/ تفریحی و … بخوانید ادامه مطلب را. فهرست تعاریف قوانین عمومی مدیریت مجموعه مدیریت ساکنین مدیریت صندوق تایید مجموعه صورت حساب ها قوانین مجموعه شارژ مجموعه بدهی ها… ادامه خواندن قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

۱۲ مهر ۱۴۰۱

از زمان پیدایش تمدن های انسانی، امر سکونت و تامین منزلگاه، یکی از امور بسیار حیاتی و مهم بشریت بوده است. این مسئله، در عصر حاضر نیز، به جرات، یکی از اصلی ترین مسئله افراد مختلف به شمار می رود. در مطالب پیشین، در خصوص بحث های مختلف و جوانب گوناگون خانه و ملک، در ملکبا صحبت کردیم. حال می خواهیم به مسئله خرید خانه در کشورهای خارجی بپردازیم. همانگونه که برای ما ایرانیان، امر خرید مسکن اهمیت دارد، خرید خانه در خارج نیز برای شهروندان کشورهای دیگر مهم است. البته تفاوت های مختلفی نیز در این میان وجود دارد. تفاوت هایی مانند قیمت خانه در خارج، حمایت های دولتی از شهروندان، نحوه پرداخت مبلغ مسکن، بحث مالکیت و … از این دست مسائل، محسوب می شوند.

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

۰۹ مهر ۱۴۰۱

برای صحبت در خصوص بازدید ملک با مشتری، ابتدای لازم است در مورد مسکن و ملک، توضیح مختصری ارائه دهیم. از ابتدای حضور بشر در زمین و پیدایش تمدن ها، سکونت در یک مکان، همواره امر بسیار مهمی بوده است. در واقع یکی از اصلی ترین نیازهای انسان ها، ضرورت وجود امنیت جانی برای او می باشد. یکی از مهم ترین بخش های امنیت برای هر انسانی، سکونت شخص در یک محل مشخص است. به همین دلیل، بحث مسکن و خانه، برای انسان ها، امری حیاتی محسوب می شود. امروزه امر ملک و مسکن، بخش بزرگی از رفتارها و امور مختلف روزمره ما رو تحت شعاع قرار داده است. همواره افرادی مختلفی، برای خرید یا اجاره ملک مورد نظر، نیاز به بازدید و بررسی آن ملک پیدا می کنند. در واقع یکی از مراحل اولیه، ولی مهم برای معاملات ملک، بازدید ملک محسوب می شود. هدف از این بازدید، مشاهده ملک مورد نظر از جنبه های مختلف می باشد.

اپلیکیشن مدیریت ساختمان رایگان و امکانات آن

اپلیکیشن مدیریت ساختمان رایگان و امکانات آن

۱۶ شهریور ۱۴۰۱

با ورود فناوری های جدید به عرصه های زندگی ما، امور روزمره مان دچار تغییرات و تحولات زیادی شده است. از جمله این تحولات، ورود اپلیکیشن های مختلف از جمله اپلیکیشن مدیریت ساختمان است. این نرم افزارها، برای سهولت مدیریت امور مربوط به مدیریت ساختمان ایجاد شده اند.همانطور که می دانیم رسیدگی به کارهای ساختمان ها و مجتمع ها، زمان زیادی را می طلبد. هر مجتمع دارای بخش های مختلفی است که باید به صورت مستمر مدیریت و نگهداری شوند. تمام این امور توسط مدیر ساختمان یا هیئت مدیره ساختمان انجام می گردد. اپلیکیشن های مدیریت ساختمان، برای ایجاد سهولت در بخش های حسابداری، هماهنگی های بین مدیریت و اهالی و … ساخته شده اند.

avatar آرزو کاظمی
مطالعه
انواع روش های درآمدزایی برای ساختمان

انواع روش های درآمدزایی برای ساختمان

۱۲ تیر ۱۴۰۱

درآمدزایی یکی از مهم‌ترین مواردی است که تقریبا همه افراد به دنبال راه درست آن هستند. برخی از طریق استخدام شدن این کار را انجام می‌دهند، و برخی دیگر از طریق راه اندازی کسب و کار به دنبال آن هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش درآمدزایی از ساختمان آشنا کنیم. همانطور که هر فرد در زندگی شخصی خود هزینه‌هایی دارد، زندگی در یک آپارتمان یا مجتمع مسکونی نیز هزینه‌هایی جهت قسمت‌های مشترک ساختمان دارد.

avatar آرزو کاظمی
مطالعه
قوانین شارژ ساختمان و پرداخت آن

قوانین شارژ ساختمان و پرداخت آن

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

یکی از مسائل مهم در اکثر مجتمع‌های آپارتمانی، قوانین پرداخت شارژ ساختمان است. این مسئله به عنوان چالش برانگیزترین مشکلات ساختمان‌ها به شمار می‌رود و برخی از ساکنین، آن را یک هزینه اضافی تلقی می‌کنند. در این مقاله به نکات مربوط به قوانین شارژ ساختمان و نحوه محاسبه آن پرداخته می‌شود. همچنین موارد لازم در جهت اهمیت پرداخت هزینه‌های مشترک ساختمان‌ها نیز عنوان می‌گردد.

avatar آرزو کاظمی
مطالعه