وبلاگ ملکبا

تعداد پست های منتشر شده 18

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم ملکبا به منظور مدیریت آنلاین ساکنین و امور مالی و خدماتی مجموعه های املاکی نظیر ساختمان/برج/مجتمع/شهرک از نوع کاربری مسکونی/تجاری/اداری/پزشکی/ تفریحی و … بخوانید ادامه مطلب را. فهرست تعاریف قوانین عمومی مدیریت مجموعه مدیریت ساکنین مدیریت صندوق تایید مجموعه صورت حساب ها قوانین مجموعه شارژ مجموعه بدهی ها… ادامه خواندن قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

برای فروش ملک با بهترین قیمت به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای فروش ملک با بهترین قیمت به چه نکاتی توجه کنیم؟

۳۰ مهر ۱۴۰۱

یکی از کسب و کارهای بسیار موفق در ایران و جهان فعالیت در زمینه ملک و ساختمان است. اما این شغل پرسود هم نیاز به تخصص و مهارت دارد و نمی‌توانید صرفا به دلیل داشتن سرمایه در این کار موفق ظاهر شوید. اگر شما ملکی دارید که می‌خواهید آن را به فروش برسانید باید از شرایط بازار کاملا آگاه باشید و بدانید که عوامل تاثیرگذار بر قیمت فروش ملک شامل چه مواردی است. فروختن ملک یک کار تخصصی است و شما می‌توانید با افرادی که در این کار تجربه لازم را دارند مشورت نمایید و اقدام به خریدن و فروختن ملک نمایید.

کدام ملک با کدام قیمت برای سرمایه گذاری بهتر است؟

کدام ملک با کدام قیمت برای سرمایه گذاری بهتر است؟

۲۴ مهر ۱۴۰۱

اگرچه سرمایه‌گذاری در بازار ملک به خصوص بازار مسکن، سرمایه‌گذاری ایمن‌ و کم‌ریسکی نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌ای است، اما مانند سایر بازارها زمانی پرسود خواهد بود که با شناخت کافی در این نوع سرمایه گذاری ورود پیدا کنید و قواعد آن را بلد باشید. بازار مسکن همواره متناسب با نرخ تورم با پیشرفت قیمتی همراه است و خریداران این املاک ارزش افزوده‌ای زیادی را به دنبال دارد، اما باید بدانید که کدام ملک را با کدام قیمت خریداری کنید. پس اگر به تازگی می‌خواهند این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهید حتما مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

۰۹ مهر ۱۴۰۱

برای صحبت در خصوص بازدید ملک با مشتری، ابتدای لازم است در مورد مسکن و ملک، توضیح مختصری ارائه دهیم. از ابتدای حضور بشر در زمین و پیدایش تمدن ها، سکونت در یک مکان، همواره امر بسیار مهمی بوده است. در واقع یکی از اصلی ترین نیازهای انسان ها، ضرورت وجود امنیت جانی برای او می باشد. یکی از مهم ترین بخش های امنیت برای هر انسانی، سکونت شخص در یک محل مشخص است. به همین دلیل، بحث مسکن و خانه، برای انسان ها، امری حیاتی محسوب می شود. امروزه امر ملک و مسکن، بخش بزرگی از رفتارها و امور مختلف روزمره ما رو تحت شعاع قرار داده است. همواره افرادی مختلفی، برای خرید یا اجاره ملک مورد نظر، نیاز به بازدید و بررسی آن ملک پیدا می کنند. در واقع یکی از مراحل اولیه، ولی مهم برای معاملات ملک، بازدید ملک محسوب می شود. هدف از این بازدید، مشاهده ملک مورد نظر از جنبه های مختلف می باشد.

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

۲۲ شهریور ۱۴۰۱

به مجموعه ای از ویلاها، که در یک محدوده مشخص و محصور وجود دارند، شهرک ویلایی گفته می شود. این شهرک ها با ساخت و ساز ویلاها در کنار یکدیگر، در منطقه ای خاص، ایجاد می شوند. با توجه به متمرکز بودن شهرک های ویلایی، در اکثر اوقات، قوانین و مقررات خاصی بر آنها حاکم است. قوانینی مانند مقررات رفت و آمد، ساخت و ساز، جابجایی و … برخی از این مقررات هستند. همچنین این شهرک های دارای امکانات و ویژگی های مختلفی هستند.
در این مطلب می کوشیم تا توضیحات کامل و مفیدی را در خصوص این نوع از شهرک ها ارائه دهیم. با ملکبا همراه باشید.

مدیر تاسیسات ساختمان کیست؟

مدیر تاسیسات ساختمان کیست؟

۰۷ شهریور ۱۴۰۱

تاسیسات ساختمان در واقع اصلی ترین تجهیزات زیر ساختی هر بنا و سازه ای می باشد. تمام لوله کشی ها، ابزارها و سیستم های مربوط به بخش سرمایشی، گرمایشی، قسمت برق رسانی  و بخش الکتریکی ساختمان،  سیستم فاضلاب و برخی از موراد دیگر جزو تاسیسات ساختمان محسوب می شوند. می توان به جرات گفت که به وجود آمدن هر نقصی در هر کدام از بخش های تاسیسات، اختلال بزرگی در روند زندگی در مجتمع برای ساکنین ایجاد می کند. از این رو اهمیت این بخش از ساختمان همواره مورد توجه سازندگان و اهالی مجتمع ها می باشد. در این مطلب می کوشیم تا در خصوص این تجهیزات اساسی ساختمان که شامل نگهداری، تعمیرات، هزینه ها و موارد دیگر می باشد برای کاربران گرامی توضیحاتی را ارائه دهیم. با ملکبا همراه باشید.

avatar آرزو کاظمی
مطالعه