وبلاگ ملکبا

تعداد پست های منتشر شده 12

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم ملکبا به منظور مدیریت آنلاین ساکنین و امور مالی و خدماتی مجموعه های املاکی نظیر ساختمان/برج/مجتمع/شهرک از نوع کاربری مسکونی/تجاری/اداری/پزشکی/ تفریحی و … بخوانید ادامه مطلب را. فهرست تعاریف قوانین عمومی مدیریت مجموعه مدیریت ساکنین مدیریت صندوق تایید مجموعه صورت حساب ها قوانین مجموعه شارژ مجموعه بدهی ها… ادامه خواندن قوانین استفاده از امکانات مدیریت مجموعه در پلتفرم ملکبا

کدام ملک با کدام قیمت برای سرمایه گذاری بهتر است؟

کدام ملک با کدام قیمت برای سرمایه گذاری بهتر است؟

۲۴ مهر ۱۴۰۱

اگرچه سرمایه‌گذاری در بازار ملک به خصوص بازار مسکن، سرمایه‌گذاری ایمن‌ و کم‌ریسکی نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌ای است، اما مانند سایر بازارها زمانی پرسود خواهد بود که با شناخت کافی در این نوع سرمایه گذاری ورود پیدا کنید و قواعد آن را بلد باشید. بازار مسکن همواره متناسب با نرخ تورم با پیشرفت قیمتی همراه است و خریداران این املاک ارزش افزوده‌ای زیادی را به دنبال دارد، اما باید بدانید که کدام ملک را با کدام قیمت خریداری کنید. پس اگر به تازگی می‌خواهند این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهید حتما مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

شرایط خرید خانه در خارج از کشور

۱۲ مهر ۱۴۰۱

از زمان پیدایش تمدن های انسانی، امر سکونت و تامین منزلگاه، یکی از امور بسیار حیاتی و مهم بشریت بوده است. این مسئله، در عصر حاضر نیز، به جرات، یکی از اصلی ترین مسئله افراد مختلف به شمار می رود. در مطالب پیشین، در خصوص بحث های مختلف و جوانب گوناگون خانه و ملک، در ملکبا صحبت کردیم. حال می خواهیم به مسئله خرید خانه در کشورهای خارجی بپردازیم. همانگونه که برای ما ایرانیان، امر خرید مسکن اهمیت دارد، خرید خانه در خارج نیز برای شهروندان کشورهای دیگر مهم است. البته تفاوت های مختلفی نیز در این میان وجود دارد. تفاوت هایی مانند قیمت خانه در خارج، حمایت های دولتی از شهروندان، نحوه پرداخت مبلغ مسکن، بحث مالکیت و … از این دست مسائل، محسوب می شوند.

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

نکات مهم از بازدید ملک با مشتری

۰۹ مهر ۱۴۰۱

برای صحبت در خصوص بازدید ملک با مشتری، ابتدای لازم است در مورد مسکن و ملک، توضیح مختصری ارائه دهیم. از ابتدای حضور بشر در زمین و پیدایش تمدن ها، سکونت در یک مکان، همواره امر بسیار مهمی بوده است. در واقع یکی از اصلی ترین نیازهای انسان ها، ضرورت وجود امنیت جانی برای او می باشد. یکی از مهم ترین بخش های امنیت برای هر انسانی، سکونت شخص در یک محل مشخص است. به همین دلیل، بحث مسکن و خانه، برای انسان ها، امری حیاتی محسوب می شود. امروزه امر ملک و مسکن، بخش بزرگی از رفتارها و امور مختلف روزمره ما رو تحت شعاع قرار داده است. همواره افرادی مختلفی، برای خرید یا اجاره ملک مورد نظر، نیاز به بازدید و بررسی آن ملک پیدا می کنند. در واقع یکی از مراحل اولیه، ولی مهم برای معاملات ملک، بازدید ملک محسوب می شود. هدف از این بازدید، مشاهده ملک مورد نظر از جنبه های مختلف می باشد.

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

همه چیز در مورد شهرک ویلایی و سکونت در آن

۲۲ شهریور ۱۴۰۱

به مجموعه ای از ویلاها، که در یک محدوده مشخص و محصور وجود دارند، شهرک ویلایی گفته می شود. این شهرک ها با ساخت و ساز ویلاها در کنار یکدیگر، در منطقه ای خاص، ایجاد می شوند. با توجه به متمرکز بودن شهرک های ویلایی، در اکثر اوقات، قوانین و مقررات خاصی بر آنها حاکم است. قوانینی مانند مقررات رفت و آمد، ساخت و ساز، جابجایی و … برخی از این مقررات هستند. همچنین این شهرک های دارای امکانات و ویژگی های مختلفی هستند.
در این مطلب می کوشیم تا توضیحات کامل و مفیدی را در خصوص این نوع از شهرک ها ارائه دهیم. با ملکبا همراه باشید.

همه چیز درباره نحوه انتخاب مدیر ساختمان

همه چیز درباره نحوه انتخاب مدیر ساختمان

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

مطابق با ماده ۵ آئین نامه و قانون آپارتمان نشینی، در صورتی که تعداد افراد مالک ساختمان، بیشتر از 2 نفر باشد، باید مجمع عمومی مالکین مجتمع ،تشکیل و انتخاب مدیر ساختمان انجام شود. مجمع عمومی موظف است که اعضای هئیت مدیره ساختمان را از بین مالکان، یا خارج از ساختمان، انتخاب کند. این فرد یا گروه مدیریت، می بایست مطابق با مقررات رسمی و قانونی و همسو با اساسنامه ساختمان، امور مجتمع را رفع و رجوع نمایند.البته همانطور که ذکر شد، اولین قدم برای انتخاب مدیر ساختمان، ایجاد تشکیل مجمع عمومی ساختمان است. در جلسه اول این مجمع، ابتدا رئیس مجمع عمومی انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است که رئیس مجمع باید از بین مالکان مجتمع، انتخاب گردد.

avatar آرزو کاظمی
مطالعه